Newsletter

Fillimi | Lajme | Nga vendi | Neziri demanton Bexhetin: Sallat i bëri qeveria

Neziri demanton Bexhetin: Sallat i bëri qeveria

Madhësia: Decrease font Enlarge font

Zv/ministri i Arsimit dhe Shkencës Safet Neziri ka demantuar pohimet e Sadi Bexhetit në mitingun e PDSH-së të mërkurën mbrëma, ku kryetari aktual i Komunës së Tetovës u lavdërua se komuna ka ndërtuar gjashtë salla sportive në mandatin e kaluar.

“Ne gjatë mandatit tonë ndërtuam gjashtë salla në qytetin tonë. Ju e dini se gjatë katër viteve rezultatet tona, jeni ju ata që do ti shihni dhe do të votoni”, ka deklaruar Sadi Bexheti, kryetar i Komunës së Tetovës.


“Unë jam i detyruar të demantoj liferimet dhe prezantimet që bën në fushatën parazgjedhore Sadi Bexheti, lidhur me investimet kapitale që është duke i bërë Ministria e Arsimit dhe Shkencës. Të gjitha sallat sportive që janë ndërtuar në Komunën e Tetovës janë bërë krejtësisht kryekëput nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës si rezultat i investimeve kapitale. Të gjitha sallat dhe investimet tjera në sistemin arsimor, por edhe në rikonstruim dhe ndërtim të shkollave që do të bëhen në të ardhmen në Komunën e Tetovës kryekëput do ti bën MASH me investime kapitale”, tha Safet Neziri, zëvendës ministër i arsimit.

Safet Neziri gjithashtu thekson se ky ritëm i ndërtimit të sallave sportive do të vazhdojë edhe në të ardhmen, duke premtuar që deri në vitin 2014 të gjitha shkollat e mesme të Tetovës të pajisen me salla sportive.  Sipas tij, përveç në Komunën e Tetovës, ndërtimi dhe rikonstruimi i shkollave dhe sallave sportive do të vazhdojë edhe në vendbanimet tjera, me theks të veçantë në vendbanimet rurale në të cilat ka nevojë për rikonstruimin apo ndërtimin e shkollave. Benjamin Arifi

Nese nuk shfaqet videoja ne smartphone klikoni ketu ::http://youtu.be/ximEQw9ry6U
Shtoni në: Add to Facebook Facebook| Add to Twitter Twitter| |
image
Te fundit - Nga vendi

Moti me diell dhe shi gjatë pasdites

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell në mëngjes, ndërsa pasdite do të ritën vranësirat kryesisht në pjesët veriore dhe do të ketë