Newsletter

Fillimi | Lajme | Nga vendi | Tetovë, protesta kundër testimit ekstern

Tetovë, protesta kundër testimit ekstern

Madhësia: Decrease font Enlarge font

Qindra nxënës të shkollave të mesme të Tetovës protestuan sot rrugëve të qytetit dhe para komunës, duke kërkuar anulimin e testimit ekstern. Me parruga në duar, ata ndaluan së pari, para komunës. Kryetarja Teuta Arifi, në pritjen e organizatorëve të protestës sqaroi se nuk është Komuna, por Ministria e Arsimit ajo që organizon këtë testim, më konkretisht, byroja për zhvillimin e arsimit dhe qendra për organizimin e provimeve. Pas këtij takimi, nxënësit u drejtuan për nga qendra e Tetovës, ku vazhduan me thirrjet kundër testimit dhe ministrit Kralev.

“Në do shohim, a do bojkotojmë testet me lëshim të tyre apo mos shkruajnë asgjë por kjo do jetë grupore. Sepse nuk mundet me një test të gjykohet materiali i tërë vitit, ne notat i kemi marrë në bazë të testeve detyrave e tjerë dhe nuk mundet një notë të vendos për gjithë vitin që ke mësuar, dhe kjo të të ndikojë në notën mesatare”, deklaroi Shenoll Skenderovski, anëtar i këshillit organizativ. Alsat-M

Shtoni në: Add to Facebook Facebook| Add to Twitter Twitter| |
image
Te fundit - Nga vendi

Tabanoc, konfiskohen 13 kg marihuanë

Në kalimin kufitar, Tabanoc, inspektorët doganor penguan një kontrabandë me 13 kilogramë marihuanë të cilësisë së lartë. Marihuana që ishte konfiskuar, në tregun perëndimor gjatë
  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Alsat-M