Newsletter

Fillimi | Sport | Arsenali vishet nga ‘Puma’ për 202 milion Euro

Arsenali vishet nga ‘Puma’ për 202 milion Euro

Madhësia: Decrease font Enlarge font

Futbollistët e Arsenalit së shpejti do të kenë fanellat e kopmanisë ‘Puma’ me të cilin kanë nënshkruar kontratë 5 vjeçare në vlerë prej 202 milion eurosh. ‘Topxhinjët’ me të ardhura shtesë nga Emirejts, në vlerë prej 180 milion euro, do të mundësojnë 80 milion euro Arsen vengerit për blerjet e reja në merkaton verore. më parë Arsenali kishte marrëveshje me ‘Najkin’, ndërsa oferta e ‘Adidasit’ nuk arriti të kalojë atë të ‘Pumës’ e cila befasoi të gjithë me ofertën e majme në adresë të klubit londinez.

Shtoni në: Add to Facebook Facebook| Add to Twitter Twitter| |
image
Te fundit - Sport

Kupa e Maqedonisë/ Kryendeshja Shkëndija – Vardari

Në mesjavë në program janë ndeshjen e 1/8 së finanales së Kupës së Maqedonisë në futboll. Shorti deshi në këtë fazë të garave të përballen dy skuadrat “kuq e zi” Shkëndija dhe Vardari. Si nga Shkupia ashtu edhe nga Tetova, sinjalet janë identike të sigurohet kualifikim në mesin e katër skuadrave më të mira. Jo më pak interesant do të jetë edhe në Çair, ku do të përballen Shkupi dhe Teteksi.
  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Alsat-M