Newsletter

Fillimi | Sport | Arsenali vishet nga ‘Puma’ për 202 milion Euro

Arsenali vishet nga ‘Puma’ për 202 milion Euro

Madhësia: Decrease font Enlarge font

Futbollistët e Arsenalit së shpejti do të kenë fanellat e kopmanisë ‘Puma’ me të cilin kanë nënshkruar kontratë 5 vjeçare në vlerë prej 202 milion eurosh. ‘Topxhinjët’ me të ardhura shtesë nga Emirejts, në vlerë prej 180 milion euro, do të mundësojnë 80 milion euro Arsen vengerit për blerjet e reja në merkaton verore. më parë Arsenali kishte marrëveshje me ‘Najkin’, ndërsa oferta e ‘Adidasit’ nuk arriti të kalojë atë të ‘Pumës’ e cila befasoi të gjithë me ofertën e majme në adresë të klubit londinez.

Shtoni në: Add to Facebook Facebook| Add to Twitter Twitter| |
image
Te fundit - Sport

Shkëndija dhe Renova mund të luajnë në Tetovë

Komsioni për licencim pranë FFM-së ka dhënë leje të përkohëshme që stadiumet në Tetovë dhe Manastir të mund të organizojnë ndeshje të Ligës së Parë të futbollit të Maqedonisë. Kështu, Renova, Shkëndija dhe Pelisteri sezonin e ri në fundjavë do ta hapin para shikuesve të tyre.
  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Alsat-M