fbpx

2 viktima dhe 152 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit. Viktimat janë të moshës 62 dhe 77 vjeçare. Ndërkaq më shumë raste te reja janë regjistruar në Shkup, Koçanë e Strumicë. 126 pacientë kanë fituar betejën me Covid-19, shumica nga Shkupi. Që nga fillimi i pandemisë në vendin tonë janë regjistruar 17 200 të infektuar me virusin korona, 14 312 janë shëruar ndërsa 712 kanë humbur jetën. Për momentin raste aktive janë 2176.

Shpërndaj me

Loading...