Kryeministri britanik Boris Johnson injoroi një pyetje të mediave në lidhje me një video ku përqeshet presidenti i SHBA-së Donald Trump.

Në pamjet, Johnson thuhet se së bashku me presidentin francez Emannuel Macron dhe kryeministrin kanadez Justin Trudeau komentojnë sjelljen e Trump.

Shoqëria e tyre në Pallatin Buckingham përfshinte kryeministrin holandez Mark Rute dhe princeshën britanike Ann, dhe Trudeau dëgjohet të thoshte në konferencën e gjatë për shtyp të Trump: “Sapo keni shikuar se binin në dysheme pirunët e ekipit të tij”.

“Unë me të vërtetë nuk e di se për çfarë bëhet fjalë. Është marrëzi e plotë dhe nuk e di se nga erdhi,” tha Johnson kur u pyet të komentojë deklaratat e tilla.

Reporterët gjithashtu i kërkuan Trudeau të komentonte videon për Trump, për të cilin ai tha se kishte marrëdhënie të mira, raporton BBC.

Trudeau sqaroi se ata nuk ishin duke qeshur në një konferencë shtypi që organizoi Trump të martën, por me lokacionin ku do të mbahet samiti i ardhshëm i G7, Kemp David, i cili është vendpushimi zyrtar i presidentit amerikan.

“Unë kam marrëdhënie shumë të mira me Trump,” tha Trudeau, të cilin presidenti Trump e quajti njeri dyfytyrësh edhe pse mendonte se ishte djalë i mirë, për shkak të komenteve të tij në pritjen e organizuar në Londër.

Shpërndaj me

Loading...