fbpx

Kristal Abazaj është fare pran largimit nga Anderlehti , ku nuk a gjetur minuta të mjaftuehsme për të treguar talentin e tij. Skuadra belge gjatë kohë nuk e do dhe e ka lënë jashtë plneve të këtij viti. Andaj futbollisti shqiptarë është në pritje të ofertave të huazimit. Një prej tyre, sipas mediave belge, vjen nga skuadra e Lokerenit, që është intersuar për kartonin e sulmuesit shqiptarë. Në këtë mënyrë Abazaj largohet nga Andelerhti, por mbetet në elitën e futbollit belg.

Shpërndaj me

Loading...