Reprezentuesi i Maqedonisë, Arian Ademi pritet që këtë verë të largohet nga Dinamo Zagrebi, ndërsa skuadrat e fundit që interesohet për mesfushorin shqiptarë, janë Spartak Moska dhe CSKA Moska. Dy skuadrat ruse janë të gatshme që të paguajnë dëmshpërblimin, e cila kap shifrën e 5 milion eurove, mirëpo kampioni kroat kërkon më shumë, nga fakti se ka kontratë valide me Arian  Ademin deri në vitin 2023.

Për mesfushorin shqiptarë kjo mund të jetë eksperienca e tij e parë ndërkombëtare. Deri më tani Arian Ademi ka luajtur për Shibenikun, Lokomotivën dhe Dinamo Zagrebin. Ndryshe Ademi deri më tani ka regjistruar 14 paraqitje për Maqedoninë dhe kë shënuar 3 gola.

Shpërndaj me

Loading...