Serhio Aguero ka shkruar historinë në sfidën e Mançester Sitit ndaj Çellssit , e cila ka përfunduar 6-0 në favor të “qytetarwve”. Sulmuesi argjentinas ka shënuar tripletën e 11-të të karrierës së tij në Premier Ligwn , duke e ngjitur në krye së bashku me Alan Shirerin. Gjithashtu Aguero është lojtari i parë që prej Didier Drogba në gusht të 2010 që shënon dy tripleta radhazi brenda në shtëpi dhe ai është vetëm lojtari gjashtë në historinë e Premier Ligws që është përfshirë 200 herë në një gol të skuadrës së tij. Ndeshja ishte mbase më e thjeshta për të besuarit e Pep Guardiola-s. Përveç tre golat e Aguero-s, Sterling shënoi një dopietë, ndërsa golin tjetër mesfushori Gundogan. Me këtë fitore, Siti është ngjitur në krye të renditjes së Premier Ligws, me pikë të barabarta me Liverpool, por me një ndeshje më shumë.

Shpërndaj me

Loading...