fbpx

Humbja në “San Paolo” kundër Bolognas i ka dëmtuar edhe më shumë marrëdhëniet ndërmjet Napolit dhe Ancelottit.

Siç raporton “Corielle Delle Sport”, Aurelio De Laurentiis tashmë është duke kërkuar zëvendësuesin e trajnerit italian.

Duke e parë këtë situatë, drejtuesit e kampionit të Francës, PSG-së kanë nisur kontaktet e parë për një rikthim në Parc De Princes të Carlo Ancelotti nga sezoni i ardhshëm.

Aktualish trajneri i PSG-së, Thomas Tuchel nuk është në ndonjë presion largimi, mirëpo mos suksesi në Ligën e Kampionëve do të bënte që drejtuesi e klubit parisien ta shkarkonin atë.

Shpërndaj me

Loading...