fbpx

Arijanet Muriçi është portieri i Xhironas. Portieri shqiptarë vjen te skuadra spanjolle në formë të  huazimit nga Man. Siti. Muriçi ka filluar karrierën te NAC Breda në Holandë, ndërsa është formuar në klubet zvicerane si Grashoper, Cyrihut dhe SC Juventus. Ai tashmë pritet të ketë minuta më shumë te ekipi spanjoll që synon të ngjitet në La Liga.

Shpërndaj me

Loading...