fbpx

Mediat në Spanjë shkruajnë se Barcelona ka mbyllur marrvëveshjen me Martin Braituajtit në “Camp Nou”. Sulmuesi, i cili do të vijë nga Leganes, si zëvendësues i Ousmane Dembele, ndërsa në ditët në vijim pritet që të zyrtarizohet si lojtari i ri i katalanasve. Klubi blaugrana ka paguar klauzolën e danezit, 18 milionë euro dhe gjithçka është e mbyllur. Sulmuesi 28-vjeçar ka shënuar 6 gola këtë sezon me fanellën e Leganes.

Shpërndaj me

Loading...