Sipas të përditshmes spanjoll “Sport”, drejtuesit e Barcelonës dëshirojnë të rindërtojnë skuadrën e re, e cila do të sjellë shumë largime. Në listën e largimeve janë edhe yjet e mëdhenj, si Filipe Koutinjo dhe Antoan Grizman. “Sport” shkruan se janë gjithsej tetë lojtarë që do të largohen nga skuadra katalonjase. Në listën e të përditshmes spanjolle janë: Filipe Koutinjo, Antoan Grizman, Martin Brajtuajt, Samuel Umtiti, Arturo Vidal, Ivan Rakitiç, Neto dhe Karlos Alena, të cilët pritet t’i thonë lamtumirë kampionëve të La Liga-s.

Shpërndaj me

Loading...