fbpx

Futbollistët e Kombëtares së Shqipërisë kanë hapur llogari zyrtare në bankë për t’i dalë në ndihmë të prekurve nga tërmeti që ndodhi muajin e kaluar në Shqipëri. 52 persona humbën jetën dhe mbi 900 mbetën të lënduar nga tërmeti më i fuqishëm që goditi vendin në 50 vitet e fundit. Portieri i kombëtares ‘kuqezi’, Etrit Berisha, ka bërë të ditur që deri tani janë grumbulluar më tepër se 30 mijë euro nga ky fond.

Shpërndaj me

Loading...