Sipas të përditshmes gjermane “Bild”, David Alaba largohet nga Bajern Munihu.  Kontrata e tij me Bayernin skadon në verën e vitit 2021, dhe negociatat për një marrëveshje të re, ende nuk kanë filluar. Mirëpo tani “Bild” raportoi se arsyet e vonimit të negociatave është se Alaba ndihet i mashtruar. Katër vjet më parë, derisa po negocionte kontratën e re, drejtuesit e klubit atij i premtuan që do të luante në mesfushë në vend të mbrojtjes. Pas katër vjetësh, 27 vjeçari Alaba kuptoi se ishte i mashtruar dhe pjesën më të madhe e kaloi si mbrojtës i krahut të majtë apo i qendrës. Më shumë interesim për të angazhuar futbollistik austriak ka shfaqur skuadra e Barcelonë, por ende nuk ka dorëzuar ofertë konkrete.

Shpërndaj me

Loading...