fbpx

Skuadra e Boston Selltikut shënoi fitore ndaj Majamin, në sfidën e pestë të finales në Konferencën e Lindjes, duke zbut epërsin e skuadrës nga Florida, në 2-3 në fitore. Skuadra nga Bostonit fitoi takimin e 5-të me rezultatin 121:108, duke bërë diferencëne duhur në çerekun e tretë, të cilin e fitoi me rezultat 41:25. ]

Më efikas te Seltiku ishin Xhejson Tatum me 31 pikë dhe Xhejlen Braun me 28 pikë. Në përballjen e gjashtë Majami do të kërkojë fitore për të siguraur finalen në NBA, ndërsa Bostoni do të kërkojë që të barazojë rezultatin dhe të sforcojë ndeshjen e shtatë. 

Shpërndaj me

Loading...