Brazili rikthehet te fitorja pasi ka fituar me rezultatin 3-0 kundër Koresë së Jugut. Pesë herë kampionët e botës reaguan pas humbjes 1-0 kundër Argjentinës dhe kthyen faqe ndaj një kundërshtari shumë më të lehtë. Ndeshja u hap që në minutën e 9′ nga Paketa, para se të shënojë Filipe Koutinjo. Ai goditi në mënyrë përfekte një top nga goditja e dënimit dhe përshëndeti për të dytën herë portën kundërshtare. Goli i tretë u sfidës u shënua nga Danilo.

Shpërndaj me

Loading...