fbpx

Uillian është pajtuar t’i bashkohet Arsenalit në një kontratë tri vjeçare. Anësori brazilian ka refuzuar së fundi ofertën për vazhdimin e kontratës për dy vjet, duke kërkuar kontratë 3 vjeçare. Mirëpo Çellsi ka një politikë të gjatë për të mos u afruar lojtraëve mbi moshën 30 vjeçare kontratë më të gjatë se një vit.

Dhe këtë politikë të Çellsi e shfrytëzoi Arsenali, që ofroi kontratë 3 vjeçare Uillianit, ku do të fitojë deri në 100 mijë funte në javë. Braziliani Uillian është pjesë e Çellsit që nga viti 2013, kur ishte transferuar nga Anzhi Makhaçkalla.

Shpërndaj me

Loading...