fbpx

Skuadra e Berntfordit humbi fianlen e plej offit me 1-2 nga skuadra e Fulhamit dhe me këtë u bë skuadra më humbëse në historikun e futbollit anglez. Pasi që para 73 vitesh u largua nga elita e futbollit anglez, Brenfordi në vitet e kaluara , posaqërisht pas rebrendimit të Premier Ligës dhe divizioneve më të ulta, plot 9 herë ka marë pjesë në plej off për kalimin në rangun më të lartë dhe asnjëherë nuk ka arritur të bëj hapin final.

Nuk ka asnjë klub në angli, që aq shumë ka dështuar në tentimet për tu ngjitur në rangut më të lartë të futbollit anglez. Në këto 9 tentime, 5 herë është eliminuar në gjysmëfinale, ndërsa 4 herë ka humbur sfidën finale. Nëse do të ishte ndarë çmimi I humbësit të dekadës, atëherë ky me siguri do të ishte për Brentfordin.

Shpërndaj me

Loading...