fbpx

Sonte në stadiumin “Uembli”, në orën 20.45 minuta,  do të zhvillohet përballja finale e plej offit të Championshipit, ku skuadrat e Brentfordit dhe Fulhamit, do të luftojnë për vendin final, që sjell kualifikimin në elitën e futbollit anglez, por edhe për shpërblimin në vlerë prej 200 mln euro.

Brentfordi, plot 77 vite është në pritje të avancimit në Premier Ligën e Anglisë dhe në anën e saj është tradita e përballjeve me Fulhamin. Në këtë sezon, Brentfordi ka shënuar 2 fitore ndaj Fulhamit, duke mos pranuar asnjë gol. Në gjysmëfinale, Fulhami eliminoi Kardifin (2-0, 1-2) ndërsa Brentforti ishte më i mirë se Suonsi (0-1, 3-1).

Shpërndaj me

Loading...