Një stuhi katastrofike ku kokrra e breshërit ishte sa një top tenisi goditi Australinë duke lënë gati 20 mijë banesa pa energji.

Mijëra makina u dëmtuan nga breshëri pati dhe rrugë të bllokuan për nga rrëzimi i pemëve.

Stuhi preku banesa të shumta në Queensland të cilat u dëmtuan në çati dhe dritare

Këshilli i Siguracionit i Australisë e quajti stuhinë katastrofike duke deklaruar se kishte marrë 5 mijë telefonata për dëmtim makine, shkruajnë mediat vendase.

Insane hail storm in Australia

Half of Australia is on fire, and then there's this :OSee the "after" video at the end…

Publiée par Toughest Cars sur Lundi 18 novembre 2019

Shpërndaj me

Loading...