Braziliani Nejmar u dënua me 3 ndeshje pezullim nga Liga e Kampionëve, për shkak të fyerjeve të tij pas eliminimit të PSZH-së nga Mançester Junajtedi. Braziliani nuk luajti atë ndeshje, por u shpreh ashpër kundër vendimit të VAR-it dhe u penalizua. Klubi francez ka apeluar çështjen në CAS dhe vendimi është marrë duke i ulur dënimin yllit të ekipit nga 3 ndeshje në 2. Tani braziliani Nejmar do ta shlyejë sfidën e parë kundër Real Madridit dhe më pas kundër Gallatasarajit.

Shpërndaj me

Loading...