Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e kësaj të hëne në tregjet botërore .

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 0.55 për qind dhe u tregtuan me 61.33 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 0.60 për qind dhe u tregtuan me 55.89 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ra avancoi me 0.09 për qind dhe u tregtua me 1,504.62 dollarë amerikanë për onz.

Shpërndaj me

Loading...