fbpx

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e kësaj të mërkure.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 0.64 për qind dhe u tregtuan me 61.21 dollarë amerikanë për fuçi.

Edhe treguesit referencë për nafën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 0.64 për qind dhe u tregtuan me 56.46 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit shënoi rritje dhe u këmbye me 1,480.10 dollarë amerikanë për onz.

Shpërndaj me

Loading...