fbpx

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e kësaj të enjteje.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 0.19 për qind dhe u tregtuan me 62.28 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunur amerikane, WTI, ranë me 0.16 për qind dhe u tregtuan me 56.92 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ishte në nivele të qendrueshme mëngjesin e ditës së sotme dhe u tregtua me 1,470.2 dollarë amerikanë për onz.

Shpërndaj me

Loading...