fbpx

Gianni De Biasi mbetet një idhull i tifozerisë shqiptare, trajneri i parë dhe i vetëm i cili udhëhoqi ekipin përfaqësues në një aktivitet madhor si “Euro2016”. Tekniku italian nuk e ka harruar kurrë Shqipërinë, në të mirë dhe në të keq, De Biasi ka qenë gjithnjë prezent. Tekniku italian i vjen dhe një herë në ndihmë vendit të tij, fundja Shqipëria është shtëpia e tij e dytë, pasi De Biasi ka dhe pasaportë shqiptare, këtë herë duke iu bashkuar dhe duke qenë ai promotor i një fushatë në Itali në mbështetje të familjeve të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit.

Me anë të një postimi në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, De Biasi ka dhënë një mesazh sensibilizues: “Në 14 dhjetor miqtë e mijë organizojnë një aktivitet çiklistik për mbledhje fondesh, që do i vijnë në ndihmë të prekurve nga tërmeti në Shqipëri. Ju ftoj të marrim pjesë të gjithë, të shumtë në numër. Edhe ne mund të japim ndihmën tonë. Forca Shqipëri”.

Shpërndaj me

Loading...