fbpx

Juventus ka fituar dje ndeshjen e parë në edicionin e ri në Serie A. 0-1, ishte rezultati si mysafire te Parma për “zonjën e vjetër”. Por në këtë takim kishte edhe të pa kënaqur.

Holandezi i transferuar gjatë kësaj vere, De Ligt ka shprehur paknaësin e tij për lënien në stol.

“Nuk e prisja të isha në stol, dëshiroja të isha në fushë. Gjithsesi është vendimi i trajnerit, e kuptoj që Chiellini dhe Bonucci kanë një kohë të gjatë së bashku te Juventusi”, tha De Ligt

Shpërndaj me

Loading...