fbpx

Denver Nagets shënoi fitoren e pare, në serinë finale të Konferencës së Perëndimit, duke mundur Los Anxhelos Lejkersin me rezultat 114-105. Skuadra e Denverit tani ul epërsinë e Lejkersit në 1-2 në fitore , duke hapur rrugën sfidës së 5-të mes këtyre dy skuadrave në finale e Perëndimit.

Xhamall Marej me 28 pikë dhe Xheremi Grant me 26 pikë, ishin më meritor për fitoren e Denverit, ku Jokiq regjistroi vetëm 22 pikë dhe 10 kërcime.

Në anën tjetër, Lebron Xhejms shënoi 30 pikë, 10 kërcime dhe 11 asiste, por të pamjaftueshme për të parandaluar disfatën e pare e Los Anxhelos Lejkeres, pas 6 ndeshjeve radhazi.

Shpërndaj me

Loading...