fbpx

Pas fitores së Vardarit ndaj Rabotniçkit me 2-0 , në sfidën e parë të javës së tretë, sot do të zhvillohen edhe katër përballje mjaft nxitëse të Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë. Kampioni aktual, Shkëndija përballet me Makedonija Gjorçe Petrovin në stadiumin në Tetovë, në kërkim të fitores dhe pikëve të para në këtë sezon. Akademia Pandev në terrenin vendas kërkon fitore në përballje me Borecin, njëjtë si edhe skuadra e Struga Trim Lum ndaj Sileksit. Ndërkohë lideri aktual, skuadra e Renovëë, do të luajë në transfertë dhe në stadiumin në Çair do të takohet me skuadrën e FC Shkupit.

Shpërndaj me

Loading...