fbpx

Anëtari i Dallas Maveriks, Luka Donçiç po shkëlqen edhe më shumë këtë sezon, duke qenë një lider i vërtetë i skuadrës së tij. Donçiç po regjistron dhe po flirton me ‘Triple-double’ në secilën ndeshje ku ai aktivizohet në parket. Luka është lojtari i vetëm i cili është në top 10 në kategorinë e pikëve, kërcimeve dhe asistimeve këtë sezon. Një gjë të tillë nuk e ka bërë as LeBron Xhejms. Donçiç shihet si lojtari që do të pasojë ‘lavdinë’ e ‘Mbretit Xhejms’.

Shpërndaj me

Loading...