fbpx

Los Anxhelos Lejkers, pas lëndimit të Demarkus Kazinsit, reagoi shpejt në merkato dhe firmosi kontratë me Duajt Hauardin, që vjen në Los Anxhelos si basketbollist i lirë. Ky i fundit kaloi një sezon në Uashington Vizards, ndërsa me ndërrim të basketbollistëve përfundoi në radhët e Memfis Grizlit. Hauard rikthehet te Lejkersi, pasi që në vitin 2012/13 ishte pjesë e kësaj skuadre. Ndërkohë për shkak të lëndimeve, Duajt Hauard tek Memfisi shënoi mesatare prej 16 pikë dhe 12 kërcime për një ndeshje.

Shpërndaj me

Loading...