Sipas asaj që shkruhet në mediat angleze dhe franceze, ylli dhe talenti i Lionit, Ndombele, një mesfushor i fuqishëm dhe që sezonin e shkuar ka qenë ndër më të mirët në Ligue 1, do të transferohet te Tottenham, që rihap kështu “thesin”. Ndombele ishte në radarët e Juventusit, Barcelonas dhe Real Madridit, por Lioni nuk ulej në pretendime. Operacioni i transferimit te finalistët e Ligës së Kampionëve pritet të jetë 62 mln euro dhe bonuse.

Shpërndaj me

Loading...