fbpx

Pas një beteje 2 vjeçare me kancerin bashkëshortja e aktorit John Travolta fatkeqësisht ështê ndarë nga jeta mëngjesin e së dielës. Kelly Preston 57 vjeç zgjodhi të luftojë me kancerin e gjirit privatisht duke mos ndarëme publikun sëmundjen nga e cila vuante.

Travolta ndau me ndjekësit një mesazh të ndjerë për humbjen e së shoqes ku zemërthyer njofton se familja do të vendosi të rrijë larg publikut për një farë kohe.

“Jam zemërthyer që më duhet t’ju informoj se gruaja ime e bukur e humbi betejën 2-vjeçare me kancerin e gjirit. Lufta e saj ishte kaq kurajoze dhe kishte mbështetjen e të gjithëve. Unë do të jem në krah të fëmijëve të mi, që kanë humbur të ëmën, prandaj dua të më falni nëse s’do dëgjoni nga ne për disa kohë. Dua të dini që e marrim gjithë dashurinë tuaj gjatë kohës që do të na duhet për t’u shëruar.”- shkruan John përmes një postimi në Instagram.

Preston dhe Travolta janë prindër të dy fēmijëve, vajzës Bella 20 vjeç dhe djalit Benjamin 9 vjeç. Çifti u takuan për herë të parë në vitin 1987 dhe u martuan në vitin 1991.

View this post on Instagram

It is with a very heavy heart that I inform you that my beautiful wife Kelly has lost her two-year battle with breast cancer. She fought a courageous fight with the love and support of so many. My family and I will forever be grateful to her doctors and nurses at MD Anderson Cancer Center, all the medical centers that have helped, as well as her many friends and loved ones who have been by her side. Kelly’s love and life will always be remembered. I will be taking some time to be there for my children who have lost their mother, so forgive me in advance if you don’t hear from us for a while. But please know that I will feel your outpouring of love in the weeks and months ahead as we heal. All my love, JT

A post shared by John Travolta (@johntravolta) on

Shpërndaj me

Loading...