fbpx

Përzgjedhësi i Belgjikës, Roberto Martinez ka thurur lëvdata për Eden Hazard duke deklaruar se ai është Michael Jordan i futbollit dhe ka gjithçka se çfarë duhet për të fituar Topin e Artë.

Ai fillimisht pohoi se Hazard në të ardhmen mund ta fitojë Topin e Artë, dhe ka cilësi për një gjë të tillë.

“Në të ardhmen e shoh Hazardin duke fituar Topin e Artë”, ka thënë fillimisht Martinez.

Më pas ai ka vazhduar duke e cilësuar sulmuesin belg si Michael Jordan i futbollit.

“Ai është një lojtar i skuadrës së madhe. Hazardh është Michael Jordan i futbollit”, përfundoi Martinez.

Kujtojmë që Hazard u bashkua me Realin këtë sezon, duke pasur një nismë jo të mirë.

Madje gjatë ditës së djeshme u zyrtarizua se Hazard do të mungojë në ndeshjen ndaj Barcelonën, mungesë kjo shumë e madhe për skuadrën e Zinedine Zidane.

Shpërndaj me

Loading...