Filmi i animuar Frozen 2 pritet me padurim sidomos nga fansat e vegjël mirëpo skenari i dytë ka ngjallur reagime të shumta. Sipas burimeve të shumta, Disney kompania prodhuese mendon që Elsa personazhi kryesor të mos jetë vajza klasike që dashurohet me princin, por kësaj rradhe mund të jetë një vajzë. Ky lajm ka bërë që shumë prindër të reagojnë të shqetësuar që fëmijët mos  t’i shqetësojnë që nga mosha e vogël me orientimet seksuale, mirëpo nga ana tjetër aktivistët e të drejtave të komunitetit LGBT thonë se kjo është një zgjedhje e duhur.

Edhe në internet ka nisur një peticion online që personazhi kryesor të mos kufizohet nga historia klasike por të jetë diçka ndryshe.

Nuk dihet se cili version do publikohet deri në fund dhe për këtë gjë duhet të presim derisa të dal filmi.

Shpërndaj me

Loading...