fbpx

Kreu i opozitës shqiptare Menduh Thaçi, në emisionin e gazetares Arta Tahiri, flet për bisedimet politike për tejkalimin e krizës, rolin e partive shqiptare dhe atyre maqedonase.

Thaçi përgjegjës për situatën i bën partnerët qeverisës VMRO-BDI, madje thotë hapur se këto dy parti janë deklaruar për mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare në afatin e rregull, në vitin 2018.

Shpërndaj me

Loading...