fbpx

Aleanca Veriatlantike- NATO i hapi rrugën Maqedonisë për anëtarësim të plotë. 29 vendet anëtare të NATO-s, nënshkruan Protokollin Qasës. Sekretari i përgjithshëm i aleancës Jens Stoltenberg, deklaroi se kjo është ngjarje historike dhe se kryeministrat Zaev dhe Cipras dëshmuan vizion dhe guxim për zgjidhjen e kontestit të emrit duke kontribuar për siguri dhe stabilitet. Në studion e Rruga drejt rreth kësaj teme dhe zhvillimeve tjera politike bashkëbisedojmë me Hari Llokvenec, deputet i LSDM-së, Xhevat Ademi, deputet i BDI-së dhe Elmi Aziri, nënkryetar i Aleancës për Shqiptarët.

Shpërndaj me

Loading...