fbpx

Do të ketë apo jo koalicion parazgjedhor mes partive politike shqiptare? Kush do ta formojë atë, do të jetë vetëm opozitar apo i kombinuar? Do të bashkëpunojnë Alternativa dhe Aleanca për Shqiptarët së bashku me Lëvizjen BESA apo partitë do të përcaktohen për pjesëmarrje si subjekte të veçanta në zgjedhjet e 12 prillit? Këto dhe shumë dilema të tjera mbi pozicionin e Alternativës si parti e spektrit politik do ti trajtojmë në debatin e sontëm në Rruga drejt me Afrim Gashin, kryetar i partisë Alternativa.

Shpërndaj me

Loading...