fbpx

Covid 19 po shfaqet me ritëm të përshpejtuar dhe me tërë ashpërsinë e tij agresive. Po merr jete njerëzish, ndërsa numri i të infektuarve dita ditës është në rritje e sipër. Parashikimet e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) fatkeqësisht janë shumë dëshpëruese. Në botë çdo ditë vdesin nga 5 mijë persona, ndërsa kjo organizatë parashikon që vala e dytë e virusit do të jetë valë e vdekjeve të shumta! Mbi virusin Kovid -19 dhe masat e reja kundër tij në Rruga drejt sonte të ftuar janë: Ilir Hasani, zëvendësministër i Shëndetësisë nga radhët e BDI-së dhe mjek, Arben Taravari, përfaqësues i Aleancës për Shqiptarët dhe mjek dhe Edmond Veseli, përfaqësues i Lëvizjes BESA dhe mjek.

Shpërndaj me

Loading...