Në kuadër të emisionit të sontëm “Rruga drejt…’, kreu i opozitës, Hristijan Mickoski flet për flet për marrëveshjen me Greqinë. Ai mohon pazaret me LSDM-në për amnistinë eventuale të ish kryeministrit Nikolla Gruevski.

Gjatë intervistës Mickoski shprehet se nuk do të ndikoj në vendimin e simpatizantëve dhe anëtarësisë së partisë së tij rreth referendumit për emrin. Sipas tij është e drejtë e gjithsecilit, e drejtë e garantuar me Kushtetutë që të vendos ashtu siç dëshiron. Ndërkohë që distancohet nga protestat, kundër Marrëveshjes për emrin.

Shpërndaj me

Loading...