fbpx

Basketbollisti nga Suedia, Markus Erikson është një ndër basketbollistët më të mirë që njhet për shënimin e tri pikëve. Skuadra e tij, Alba Berlin, shpalosi një video nga stërvitje, ku shihet se si suedezi Erikson stërvitet në tentimet për 3 pikë. Në këtë video shihet se si Erikson realizoi 254 tentime për 3 pikë nga 259 tentime në përgjithësi! Kjo do të thot se Erikson në këtë stërvitje vetëm 5 herë nuk ka realizuar tentimet për 3 pikë, që është një arritje e madhe, edhe pse bëhet fjalë për një seancë stërvitore të skuadrës gjermane dhe basketbollistit suedez.

Insane Shooting! ALL of Marcus Eriksson's 254 three-pointers out of 259 attempts

ALLE 254 Dreier bei 259 Versuchen von Marcus Eriksson! Dauert allerdings auch im Zeitraffer fast vier Minuten. Da er heute auch noch Geburtstag hat, verbinden wird das Video mit einem "Happy Birthday, Marcus!".Glückwunsch auch an unseren Individualcoach Carlos Frade zu 259 Rebounds und 254 Assists bei null Turnovern!

Publiée par ALBA BERLIN sur Jeudi 5 décembre 2019

Shpërndaj me

Loading...