Ndeshja e parë e grupeve të Botërorit të femrave për vitin 2019, ka sjellë edhe rekordin e parë për këtë kompeticion, që po zhvillohet në Francë. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrë një fitore tenistike ndaj Tailandës, duke i shënuar plot 13 herë dhe duke mos pësuar asnjë gol. Pjesa e parë dhe përshtypjen e një ndeshje normale edhe pse rezultati u mbyll në shifrat 3-0 për femrat e SHBA-ve. Në të dytën ka ardhur shpërthimi me 10 gola të skuadrës vendase. Sulmuesja Morgan ishte më përcaktuesja me 5 gola të shënuar, ndërsa Lavelle dhe Mevis plotësuan nga një dopjetë.

 

Shpërndaj me

Loading...