Filiali evropian i Fordit rishikoi kohët e fundit emrin Puma të përdorur në vitet 1990 për një makinë sportive të përballueshme me dy dyer – megjithëse në versionin e ri ky model është një crossover i vogël.

Ndërsa në SHBA, prodhuesi amerikan po përgatitet të rikthejë një model tjetër ikonik nga e kaluara e tij – SUV Bronco. Kjo prirje sugjeron që Ford mund të jetë në gjendje të rigjallërojë disa nga emrat e tij legjendar nga e kaluara nëse lind mundësia dhe nëse modeli është me kosto efektive për aksionarët e kompanisë.

Ndryshe, modeli Capri ishte në thelb ekuivalenti evropian i Mustang, dhe u prodhua midis 1968 dhe 1986. Në 18 vjet, ai ka shitur më shumë se 1.9 milion njësi.

Shpërndaj me

Loading...