fbpx

Sonte me fillim nga ora 20:30, do të luhet ndeshja mes Manchester United dhe Tottenam Hotpsur.

Jose Mourinho rikthehet në Old Trafford në një kohë kur Ole Gunnar Solskjaer dhe Manchester United nuk janë në gjendjen më të mirë të mundshme.
Portugezi nuk ka ndonjë armiqësi me drejtuesit e “djajve të kuq”, përkundrazi duket se është shumë i lidhur me Ed Woodward si dhe me tifozët e Manchester United.

Tek United për këtë ndeshje do të mungojë francezi Paul Pogba si dhe Anthony Martial ndërsa në pikëpyetje janë Scott Mc Tominay dhe Nemanja Matic.
Ndërsa Tottenhami për këtë ndeshje nuk do të ketë në dispozicion gardianin Hugo Lloris, lojtarët si Michel Vorm, Erik Lamela, dhe Bend Davies.
Formacionet e mundshme:

Manchester United: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaë, Fred, McTominay, Pereira, Mata, James, Rashford.

Tottenham Hotspur: Gazzaniga, Aurier, Sanchez, Alderëeireld, Vertonghen, Ndombele, Dier, Lo Celso, Dele, Son, Kane.

Shpërndaj me

Loading...