fbpx

Kombëtarja e Çekisë do të sfidojë Kosovën me formacion 4-2-3-1. E përditshmja sportive ‘sport.cz’, ka parashikuar formacionin e Çekisë për ndeshjen e rëndësishme përballë Kosovës. Sulmuesi i Leipzig, Patrik Shik do të mungojë në këtë ndeshje, dhe ai do të zëvendësohet nga Krmencik, sulmuesi i Viktoria Plzen. Pas tij do të rreshtohen Jankto, Darida dhe Masopust. Në mesfushë do të luajnë Soucek dhe Kral, ndërsa në mbrojtje Coufal, Celustka, Brabec dhe Boril. Ndërkohë në portë do të jetë Vaclik.

Shpërndaj me

Loading...