fbpx

Skaudra e Fulhami u rikthye në Premier Ligë, pasi në finalen e Play Off të Championship mposhti Brentfordin me 2:1. Emocionet e finales së zhvilluar në stadiumin “Uembli’ ishin rezervuar në vazhdimet dy herë nga 15 minuta, pasi ndeshja në kohën e rregullt përfundoi me barazim dhe pa gola 0-0.

Xhoj Brajan ishte golashënues I dyfisht për Fulhamin, ndërsa Daalsgard shënoi golin e vetëm për Brentfordin. Fulham, pas një viti qëndrim në Championship, rikthehet në elitën e futbollit anglez.

Shpërndaj me

Loading...