Sonte më datë 17 Nëntor u bë hapja e stadiumit ‘Air Albania’ i pari në Shqipëri me të gjitha standardet evropiane. Ndeshja mes Francës dhe Shqipërisë ishte e para që u luajt në këtë stadium dhe tifozë të shumtë mbushën tribunat e stadiumit.

Pas një shwë të organizuar nga Ardit Gjebra, tifozët pjesëmarrës i parapriu një surprizë tjetër. Sistemi i vaditjes së fushës nuk ishte programuar siç duhet dhe u drejtua për nga tifozët të cilët u lagën për disa sekonda.

Gjithsesi ky gabim teknik nuk ndikoi aspak në ndeshjen e cila vazhdon të luhet edhe tani.

Shpërndaj me

Loading...