Jyrgen Gjasula shënoi golin e barazimit për Magdeburgun kundër Uerdingenit. Mbrojtësi shqiptarë ka dërguar topin në rrjetë me ndihmën e një penalltie të fituar nga shokët e tij në minutën e 55, duke barazuar rezultatin, në ndeshjen që u mbylll me 1-1.

Mbrojtësi 34-vjeçar ka zhvilluar 22 ndeshje si titullar për Magdeburg këtë sezon, duke mundur të shënojë 4 gola dhe regjistruar një statistike relativisht të mirë për një mbrojtës.

Magdeburg renditet në vendin e 14 në renditjen e Ligës së Tretë gjermane, duke mos rrezikuar rënien më poshte, por as pretenduar ngjitjen në Bundesliga 2.

Shpërndaj me

Loading...