fbpx

Antoan Grizman shpëtoi Barcelonën nga një eliminim i bujshëm në Kupën e Mbretit, pasi me dy golat e tij, një prej të cilëve në minutat shtesë, siguroi kalimin e turit për skuadrën e Kike Setien. Vendasit e nisën më mirë këtë përballje, pasi  që avancuan me anë të Kabajes në minutën e 9 të sfidës. Kthesa edhi në minutat e fundit të ndeshjes, kur Grizman në minutën e 73-të vendosi baraspeshën pas asistit perfekt të De Jong. Më pas, në minutën e 94-t ai shpërtheu në të majtën dhe dërgoi topin në rrjetë për t’i dhënë suksesin e kualifikimin ekipit të tij me fitoren 2-1.

Shpërndaj me

Loading...