fbpx

Trajneri i Man. Sitit, Pep Guardiola në prag të sfidës së Ligës së Kampionëve , kundër Realit në Mançester, ka konfirmuar edhe përforcimin e ri të skuadrës së Barcelonës. Në pyetjen e gazetarëve se si qëndron puna me Erik Garsian, trajneri spanjoll ka konfirmuar se ai është në prag të largimit nga Anglia.

”Erik Garsia nuk dëshiron ta vazhdojë kontratën me ne. Mendoj që ai do të nënshkruaj për një klub të ri,” ka thënë mes tjerash Guardiola.

Mbrojtësi 19-vjeçar kohëvëe të fundit është i lidhur me Barcelonën, dhe zyrtarizimi i tij duket çështje ditësh te skuadra katalanase.

Shpërndaj me

Loading...