Çështja e trajnerit të Juventusit po kthehet në një telenovelë. Ka qenë vetë Pep Guardiola, i cili nga një turne golfi ku merr pjesë, është shprehur se do të respektojë kontratën me Sitin, ndërsa mundësia për t’u larguar ekziston vetëm nëse klubi anglez do ta marrë me shkelma.

Lajmet vazhdojnë të dalin dhe të përsëriten, por kam një kontratë dy-vjeçarë me Mançester Sitin. Nëse ata nuk më marrin me shkelma, atëherë do të qëndroj”, tha Guardiola, duke sqaruar të ardhmen e tij.

Mesa duket, kandidati i vetëm real për stolin e Juventusit është Mauricio Sarri, i cili do të zyrtarizohet sapo të lirohet dhe të zgjidhë detyrimet me klubin aktual, Çellsin.

Shpërndaj me

Loading...